Dni darmowej dostawy dla zamówień powyżej 1000zł. Promocja obowiązuje w dniach 28.02.2021 oraz 01.03.2021.
phone_iphone 796 706 796

Kategorie

Informacje

Ekoskóra czy tkanina materiałowa

Ekoskóra czy tkanina materiałowa do mebli wypoczynkowych

Chcąc kupić wymarzony mebel wypoczynkowy do nowego salonu stoisz niewątpliwie nad wyborem odpowiedniego obicia takiego mebla. Wszystkie materiały obiciowe dzielą się na trzy główne kategorię:

  • ekoskóry,
  • tkaniny materiałowe,
  • skóry naturalne.

Czym się kierujemy wybierając materiał


Najczęściej wybierane są jednak dwa pierwsze typy jak ekoskóry oraz tkaniny materiałowe. Powody dla których wybieramy ten a nie inny materiał to oczywiście:

  • funkcjonalność / aspekt praktyczny
  • kolor / faktura
  • dopasowanie do stylu danego pomieszczenia.


W obecnym czasie powstało tak wiele odcieni, faktur, tekstur zarówno ekoskór jak i tkanin materiałowych, że powód trzeci jak dopasowanie do danego pomieszczenia przestaje mieć znaczenie ponieważ każdy typ materiału dostępny jest w najróżniejszej kolorystyce i nie ma problemu z doborem odpowiedniego odcienia.

Pozostaje więc aspekt funkcjonalny – to czy dany materiał będzie praktyczny czy będzie nam sprawiał kłopot.


Pękająca, krusząca się eko-skóra


Patrząc kilka lat wstecz, w tym boju zdecydowanie wygrywała ekoskóra – szybka w czyszczeniu, nie było strachu o zastosowanie dodatkowych środków czystości, po prostu praktyczna. Problem jednak pojawił się po kilku latach użytkowania, szczególnie teraz, kiedy producenci tkanin i materiałów obiciowych prześcigają się przede wszystkim z ... niestety ceną a nie jakością ekoskór. Walka o najniższą dostępną cenę za metr bieżący skutkuje tym, że otrzymywane partie tej samej ekoskóry nie są niestety porównywalne dlatego też jako producent mebli tapicerowanych niechętnie chcemy odpowiadać za wybór tego typu materiału obiciowego zastosowanego w narożniku, sofie czy kanapie.

A może jednak dobrej jakości tkanina

Tak, tylko ile dodatkowo będę musiał zapłacić za narożnik czy sofę, którą chce kupić. Tak więc możesz zapłacić znacznie więcej wybierając tkaniny klasy premium ale na szczęście istnieje cała masa bardzo dobrej jakości tkanin z powłoką np. Maxi Clean lub Cleanaboo, które bardzo łatwo się czyszczą. Sama faktura, struktura materiału jest również najróżniejsza, od całkiem gładkich, delikatnych po bardzo miękkie, pluszowe, niesamowicie przyjemne w dotyku.

Tkaniny plamoodporne w niskiej cenie

Tak, to możliwe, przykładami takich tkanin są np. Casablanca, Granada Top, Tunis czy Dakar. Hurtownia tkanin, która oferuje te materiały posiada do tych tkanin wszelkie certyfikaty, dokładnie opisaną gramaturę i atesty. Dodatkowo materiały te są przetestowane pod katem odporności na zabrudzenia i dostępne są w bardzo przystępnych cenach dlatego kupując u nas narożniki, sofy, kanapy czy foteliki tapicerowane w takich tkaninach nie będzie konieczności dopłat.

Chcesz kupić u nas meble wypoczynkowe do salonu swoich marzeń? Nie możesz się zdecydować czy taki mebel ma być obity ekoskórą czy tkaniną? Skontaktuj się z naszym działem obsługi, telefonicznie, poprzez chat czy mail. Chętnie doradzimy i nakierujemy na odpowiedni wybór.


Top